Atpakaļ

Medikamentu pētniecība uz laboratorijas grauzēju pleciem

Dr. Viestura Eglīša priekšlasījums

15.12.2023.

Priekšlasījumā Viesturs Eglītis skaidros sarežģīto ceļu, kā tiek attīstīti jauni medikamenti: no pirmsklīniskajiem pētījumiem ar dzīvniekiem līdz brīdim, kad zāļu terapija kļūst pieejama pacientiem. Lektors atklās, kā šajā ceļā saduras zinātnieku neatlaidīgie centieni uzlabot dzīves kvalitāti ar farmācijas kompāniju ambīcijām nopelnīt, un vairos izpratni par to, kā laboratorijas risinājumi transformējas reālos produktos un integrējas veselības aprūpes ainavā.

Viesturs Eglītis ir ieguvis doktora grādu bioķīmijā un molekulārajā bioloģijā Londonas Universitātes koledžā. Pašreiz Viesturs kā zinātniskais konsultants sniedz padomus farmācijas uzņēmumiem par globālajām komunikācijas stratēģijām dažādās medikamentozo terapiju jomās.

Pasākums notiks 15. decembrī plkst. 18.00 Medicīnas vēstures muzeja Konferenču zālē 1. stāvā. Dalība pasākumā ar ieejas biļeti muzejā: skolēniem – 0,70 EUR, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR, pieaugušajiem – 2,50 EUR.

Krāsaina skice ar antropomorfiem dzīvniekiem, kas ietērpti vecmodīgā apģērbā, veicot operāciju pacientam, kas guļ uz galda.
Attēlā: Karikatūra "Die Vivisektion des Menschen" ar anotāciju vācu valodā. Vilhelms Antons Velners [Wilhelm Anton Wellner] Berlīne. 1890. Publicēta satīriskā vācu žurnālā "Lustige Blätter" 1899. gada Nr.1. Anotācijas tulkojums: Cilvēka vivisekcija. Profesors Trusītis: "Neesiet pārlieku sentimentāls! Brīvās izpētes princips nozīmē, ka es varu veikt šī cilvēka vivisekciju visas dzīvnieku pasaules labā!". PSMVM krājums

Dalīties:

Mēs gribam iepazīt savu apmeklētāju, lai veidotu labāku piedāvājumu tieši Tev – piekritīsi sīkdatnēm?