Vēsturnieks Gustavs Strenga
08.05.2024.
Dzīve un nāve ir ķermeniskas pieredzes. Tāpat mirušo pieminēšana, kas ir būtiska katras kultūras sastāvdaļa, ir ķermeniska pieredze tiešā un pārnestā nozīmē. Mirušajam piederējušās lietas un pats ķermenis vai tas, kas no ķermeņa palicis pāri, kļūst par piemiņas glabātājiem. Pīšļiem var tikt piešķirta sakrāla nozīme, tie var tikt godināti un saglabāt kāda piemiņu. Tāpat pīšļi var zaudēt savu sakrālo nozīmi un mirušā piemiņa var izzust.
Gustava Strengas lekcija "Cilvēka ķermenis un mirušo piemiņa pirmsmodernajās kultūrās Eiropā" būs veltīta dažādajām mirušo pieminēšanas pieredzēm pirmsmodernajā laikmetā (500-1700) Eiropā.
Vēsturnieka Gustava Strengas akadēmisko interešu lokā ir viduslaiku atmiņas un piemiņas pētniecība, dāvināšana kā vēsturisks fenomens un viduslaiku varoņu dzīve pēc viduslaikiem. 2023. gadā iznāca Gustava monogrāfija "Remembering the Dead: Collective memory and commemoration in late medieval Livonia" ("Atceroties mirušos. Kolektīvā atmiņa un piemiņa vēlo viduslaiku Livonijā").
Dalība pasākumos ar ieejas biļeti muzejā: pieaugušajiem – 5,00 EUR; studentiem, pensionāriem - 3,00 EUR; skolēniem - 2,00 EUR. Biļetes iegādājamas lietotnē "Mobilly" un muzeja kasē, 1. stāvā.
Norise: 8.05.2024. plkst. 18:00
Pieejamība muzejā
Lekcija notiks muzeja Konferenču zālē 1. stāvā. Plašāka informācija par pieejamību muzejā.