Neirozinātnes eksperte Agnese Ušacka
29.05.2024.
Atmiņa ir viena no cilvēka prāta fundamentālākajām spējām. Bez tās ikdienas funkcionēšana būtu neiedomājama. Cilvēka smadzenes ikbrīdi pilda sarežģītu uzdevumu, patērējot lielus enerģijas resursus, lai mēs varētu iegaumēt, atcerēties un arī aizmirst. Turklāt šie procesi ir mums neapzināti un tāpēc neaizsniedzami. Taču pastāv paņēmieni, kas var ļaut veiksmīgāk iegaumēt mums nepieciešamo informāciju un nodrošināt, lai tā ilgāk glabājas mūsu atmiņu krātuvēs.
Tāpēc, balstoties zināšanās par atmiņas funkcionēšanas psiholoģiju un neirozinātni, savā lekcijā "Atmiņas funkcionēšanas psiholoģija un neirozinātne" neirozinātnes eksperte Agnese Ušacka pastāstīs - kas ir atmiņa no kognitīvā un no smadzeņu darbības skatpunkta? Kādi faktori var ietekmēt smadzeņu darbību tā, lai tās vieglāk iegaumētu? Kāpēc smadzenes aizmirst informāciju? Kā arī par smadzeņu tendenci veidot viltus atmiņas. Atmiņa ir drīzāk elastīga nevis statiska, tāpēc ne vienmēr mēs varam uzticēties paši savām atmiņām.
Dalība pasākumos ar ieejas biļeti muzejā: pieaugušajiem – 5,00 EUR; studentiem, pensionāriem - 3,00 EUR; skolēniem - 2,00 EUR. Biļetes iegādājamas lietotnē "Mobilly" un muzeja kasē, 1. stāvā.
Norise: 29.05.2024. plkst. 18:00
Pieejamība muzejā
Lekcija notiks muzeja Konferenču zālē 1. stāvā. Plašāka informācija par pieejamību muzejā.